Канівська гора, Чернеча гора, Тарасова гора… Для кожного українця ці назви символізують не просто географічну точку, а місце вічного спочинку нашого національного пророка. На цьому тижні у Ліцеї інформаційних технологій відбулися заходи, присвячені 165-й річниці з дня перепоховання Тараса Григоровича Шевченка в Україні. Головною метою подій було не лише вшанувати пам’ять Кобзаря, а й показати, що його слово залишається надпотужною зброєю та джерелом сили для українців і сьогодні.
Марафон пам’яті розпочався з тематичних виховних годин для ліцеїстів усіх паралелей “Заповіт Кобзаря”. Класні керівники та вчителі історії допомогли учням здійснити віртуальну подорож у травень 1861 року, відтворивши складний, але символічний шлях Кобзаря з Петербурга до Канева.
Одним із елементів відзначення річниці став медіапроєкт “Кобзар у навушниках”. У коридорах закладу було розміщено стенди з QR-кодами. Відсканувавши їх, кожен охочий міг послухати відомі поезії Шевченка у виконанні сучасних українських акторів, військових, а також у рок- та хіп-хоп обробках відомих вітчизняних гуртів. Це дозволило дітям почути Шевченка живим, драйвовим і неймовірно актуальним. Учні 7-8 класів здійснили віртуальні екскурсії до Шевченківського національного заповідника у Каневі та Національного заповідника “Батьківщина Шевченка”.
Завдяки проведеним заходам ліцеїсти змогли відчути себе частиною великого ланцюга української пам’яті. Ми виконали його заповіт — згадали його «незлим тихим словом», і продовжуємо щодня працювати задля того, щоб у нашій «сім’ї великій, вольній, новій» завжди панували мир, свобода та українське слово.